Meist

iSmart Club Huvikool

Tehniline progress täidab kiirelt meie igapäevaelu. Juba praegu saab Tallinnas ringi sõita isejuhtivate bussidega ning saata pakke robotkulleriga. Tänaseks on Euroopa Parlamendis ja Riigikogus arutlusele võetud robotite ning tehisintellekti tehnika kasutamise reeglid ning toetudes sellele võib järeldada, et mõne aja pärast saavad reaalsuseks ulmekirjanduse kõige julgemad väited.
Järjest aktuaalsemaks muutub nõudlus heade mehhatroonika ning robootika spetsialistide järgi. MTÜ iSmart Club on teaduslik-tehniline huvikool, mis on seadnud endale eesmärgiks kasvatada uut innovatsioonilist põlvkonda, kes oleks võimelised juhtima robotiseeritud tehnikat ning töötama kaasaegses firmades, sest meie maailmas on robotid väga nõutud näiteks: meditsiinis, kosmilistes programmides ning muidugi ka hariduses.

Haridusprogramm meie koolis koosneb kuuest põhikursusest, mis on välja töötatud professionaalsete metodiste poolt kasutades LEGO® Education soovitusi lastele vanuses 5-12 aastat. Lisaks korraldame me lastele ning täiskasvanutele meistriklasse, temaatilisi tunde, organiseerime sünnipäevi/pidusid ja robootikaga seotud linnalaagreid. Meie keskuses saavad noored programmistid ning insenerid avardada oma silmaringi ning õppida midagi uut mehaanika, füüsika ning arhitektuuri kohta ehitades erinevaid mudeleid kasutades harivaid LEGO® komplekte (WeDo 2.0., Machines and Mechanisms, Mindstorms EV3) sealhulgas töötades Arduino komplektide põhjal, mis on sobilikud erinevatele vanustele.
Õppetöö toimub kord nädalas (sept-mai) erinevates Tallinna lasteaedades ning koolides, mis on väga mugav nii vanematele kui ka lastele, sest õpilane ei pea mitte kusagile sõitma. Kõik vajalikud asjad toob õpetaja ise koha peale. Grupis õpib mitte rohkem kui 10 õpilast. Töötades paarides õpivad lapsed kostööd tegema ning üksteisega arvestama.